KONTAKT AVLSCENTER RØNSHAUGE A/S

Vi har stor knowhow og mange års erfaring, når det kommer til genetisk arbejde inden for svineavl. Med vores kunders behov og viden kombineret vores, kan vi optimere avlsarbejdet og vores avlsdyrs genetiske udvikling.

Avlscenter Rønshauge A/S

Frifeltvej 13, 7000 Fredericia
Danmark
CVR: DK26091063
Find Via Google Maps

KONTOR

Frifeltvej 13, 7000 Fredericia
Danmark
Tlf. +45 7586 0601

MADS KRING

Ejer og Direktør
Tlf. +45 28 159 159
madskring@roenshauge.dk

PER KRING

Ejer
Tlf. +45 2010 4470
per@roenshauge.dk

Alexandra Bogdan

Regnskabschef, bogholderi
+45 7586 0601
+45 4219 1314
alexandra@roenshauge.dk

Birgitte Kring

Ejer, Administration
+45 75860601
+45 2960 4704
birgitte@roenshauge.dk

Avlsdyrsproduktion

Kim Knudsen

Ansvarlig driftsleder
Avl, produktion og genetiskansvarlig
+45 2949 2827
lk@roenshauge.dk

Tyge Bech

Ansvarlig driftsleder
Avl, salg, logistik og selektionsansvarlig
+45 2497 2381
tyge@roenshauge.dk

Ditlev Lindholm

Selektionsansvarlig (LY/YL)
+45 5141 8313
ditlev@roenshauge.dk

Nicki Kristensen

Driftsleder
+45 2427 1756
nicki@roenshauge.dk

Follerupgaard – En del af Avlscenter Rønshauge

Imre Szentgyorgyi

Driftsleder – Follerupgaard
+45 2339 0514
follerupgaard@mail.dk

Kring Agro

Frank Lorentsen

Markdriftschef
+45 61751244
marken@roenshauge.dk